
“Als we het doen, doen we het goed”. Die uitspraak van Jaap Jan Gerritsen geldt voor de kwaliteit en dienstverlening van zijn bedrijf Meuwissen Gerritsen, maar ook voor de organisatie van de Polderborrel. Zodoende kregen de ondernemers uit de Waarderpolder afgelopen donderdag een uitstekend verzorgde bijeenkomst voorgeschoteld.
De Polderborrel wordt georganiseerd door Parkmanagement Waarderpolder en Industriekring Haarlem, steeds op een andere gastlocatie. Zo krijgen ondernemers uit de Waarderpolder een inkijkje in het bedrijfsproces van de meest uiteenlopende bedrijven. Dit keer was dat dus Meuwissen Gerritsen, gevestigd aan de naar de oprichter genoemde Jacques Meuwissenweg. Hoewel Meuwissen Gerritsen internationaal actief is, zoekt het graag samenwerking met andere ondernemers uit de Waarderpolder. Onder meer door bedrijfskleding en IT lokaal te betrekken, maar dus ook door de Polderborrel te hosten.
Onzichtbaar product
Meuwissen Gerritsen bestaat sinds 1954 en maakt technische bouwfolies. Zulke folies zie je na verwerking in spouwen en daken nooit meer terug, want ze worden gebruikt in de constructie om de isolatie functioneel te houden en de levensduur van het gebouw te verlengen. De producten van Meuwissen Gerritsen worden aan zo’n 1.200 vakhandels geleverd, zoals groothandels en de professionele bouwsector. “Dat betekent dat zo ongeveer overal in Nederland en België binnen vijf minuten rijden een product van ons te krijgen is”, zegt accountmanager Morgan Jeffrey Tuin tijdens de rondleiding langs productie, verwerking, verpakking en verzending van de folies.
De afgelopen jaren is fors ingezet op verbetering van het logistieke proces, productinnovatie én verduurzaming, vertelde directeur Jaap Jan Gerritsen. Zo is het productieproces geëlektrificeerd en wordt dat mede van stroom voorzien dankzij de 948 zonnepanelen op het dak. Zo daalde het gasverbruik van 120.000 kuub per jaar naar 15.000 kuub per jaar. Ook is er ingezet op recycling, bijvoorbeeld door te zorgen dat snijresten worden herbestemd. En ondanks dat het om plastic gaat, dragen de folies van Meuwissen Gerritsen zelf ook bij aan duurzaamheid. Want, zo stelde Jaap Jan Gerritsen, “Isoleren zonder folie is zinloos, zelfs bij biobased bouw – want ook daarvoor worden de producten van Meuwissen Gerritsen gebruikt.”
Tentoverkapping
Hoewel Meuwissen Gerritsen geen evenementenlocatie is voor zo’n groot gezelschap, ontbrak het de ruim 100 gasten aan niets: een ingehuurde bar, volop hapjes en drankjes, muziek, professioneel cateringpersoneel en zelfs een in verband met de regen hoognodige tentoverkapping. Want ja, zoals Jaap Jan Gerritsen al zei: “Als we het doen, dan doen we het goed.”
Bron: www.goedezaken.nu





